Објавено на:

(Видео) Украинците паѓаат како крушки: Кадиров објави видео од акции на чеченските војници

t

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави снимка од чеченските војници и украинските екстремисти кои се борат во Народна Република Луганск.

На видеото се гледа како се движар чеченските војници, може да се забележат дел од оружјата кои ги употребуваат, а снимени се и неколку експлозии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска со честитки за припадниците на исламската…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска им…

Кадиров му одговори на Маск: Не си…

Чеченскиот лидер Кадиров му одговори на Илон…