Објавено на:

(Видео) Украинците покажуваат сериозен отпор: Од згради гаѓаат по руските тенкови

t

Ситуацијата во Украина ескалира како што изминува денот со оглед на фактот што повеќе од 12 часа се одвива руската инвазија на својот западен сосед.

Иако могумина сметаа дека Русите ќе поминат лесно, Украинците и украинската армија пружаат сериозен отпор.

На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како се пука по руските тенкови од цивилни згради.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Може ли Македонија да произведува тенкови?

Македонија започнува со сериско производство на дронови,…

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Македонија започнува со сериско производство…

Македонија започнува со сериско производство на дронови…

Дома му нашле марихуана, дигитална вага и…

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија…

Гордост наша: Македонија доби балкански шампион во…

Викендов во Босна и Херцеговина се одржа…

Демонстрант со палестинско знаме се самозапали пред…

Демонстрант со палестинско знаме се самозапали синоќа…