Објавено на:

(Видео) Украинците покажуваат сериозен отпор: Од згради гаѓаат по руските тенкови

t

Ситуацијата во Украина ескалира како што изминува денот со оглед на фактот што повеќе од 12 часа се одвива руската инвазија на својот западен сосед.

Иако могумина сметаа дека Русите ќе поминат лесно, Украинците и украинската армија пружаат сериозен отпор.

На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како се пука по руските тенкови од цивилни згради.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сали: Евентуална смена би била на барање…

Евентуална смена би била на барање на…

Руско издание на „Форбс“: По прогласената мобилизација…

Од почетокот на мобилизацијата во Русија, на…

Руско издание на „Форбс“: По прогласената мобилизација…

Од почетокот на мобилизацијата во Русија, на…

Кацарска заштеди 14.000 евра: Судијката не замина…

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска не…

EУ ја одложи одлуката за забрана за…

Европската унија ја одложи одлуката за можното…