(Видео) УМС со урнебесна акција: Рашковски е во криза, сакаме да му помогнеме

t

“Денес, во центарот на Скопје како УМС на ВМРО-ДПМНЕ поделивме мекици на случајни минувачи.

Со оваа наша акција сакаме да помогнеме на поранешниот генерален секретар на Владата на Република Македонија. Сега од кога повеќе не е на функција генерален секретар и од кога повеќе не дели мекици за своите деца, неговите приходи се сигурно намалени.

Затоа прашуваме:

Колку мекици се потребни за купување на плацевите во Струмица од илјадници метри квадратни?

Колку мекици се потребни за стекнување со имотот во Побожје?

Колку мекици се потребни за стекнување со возило олдтајмер марка Доџ?

Колку мекици се потребни за купување на нов луксузен џип Волво?

Колку мекици се потребни за стекнување со нови три мотоцикли, БМВ, Хонда и Кавасаки?

Ова се само мал дел од работите кои наводно Рашковски ги стекнал од родендени, крштевки и мекици.

Имајќи предвид дека парите на сметките на неговите блиски беа од делење мекици, сега ние, „собраните средства“ ќе ги уплатиме исто на тие сметки, па да се надеваме дека со овој мал придонес ќе успееме да ги надополниме сметките на неговите најблиски за неколку милиони денари.

Почитувани,

ВМРО-ДПМНЕ строго го осудува секое криминално работење, стекнување без основ и богатење од парите на граѓаните! Како УМС на ВМРО-ДПМНЕ ќе се залагаме за да спречиме секаков вид на криминал, како и никогаш повеќе расипничкото владеење на СДСМ!” велат од УМС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Акција на МВР во Велес: Приведени…

Денеска (22.04.2022) од страна на полициски службеници…

(Видео) Застрашувачко: Акција на чеченските единици во…

Чеченците му дадоа официјална поддршка на рускиот…

(Видео) Голема полициска акција по наредба на…

Во текот на ноќта по насоки на…

УМС на ВМРО-ДПМНЕ избира нови општински раководства…

Подмладокот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, вчера објави…

Чисто Скопје е приоритет: Град Скопје со…

Градот Скопје преку официјалниот Твитер профил соопшти…