(Видео) Унгарија ни е голем пријател: Пендаровски и унгарската претседателка Новак положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

t

Во рамките на официјалната посета на претседателката на Унгарија, Каталин Новак, на Македонија, денеска претседателот Пендаровски и претседателката Новак положија венци на гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“ во Скопје.

Претходно, претседателот Стево Пендаровски во претседателскиот кабинет, на официјална церемонија со највисоки државни и воени почести, ја пречека претседателката Новак, а по одржаната тет-а-тет средба и пленарниот состанок на официјалните делегации, се одржа заедничка прес-конференција на претседателот Пендаровски и претседателката Новак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сè што треба да знаете за летното…

Во два часот по полноќ со поместување…

На Фејсбук креирал лажен профил и поставил…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

(Во живо) Вонредна епизода на “Тешки муабети”…

Следете ја во живо денешната вонредна епизода…

(Видео) Вардар – паднатиот гигант, кој не…

Фудбалскиот клуб Вардар минува низ најтешкиот период…

Ахмети се правда: Нашата партија не е…

По три часа седница, Централното претседателство на…