Објавено на:

(Видео) Унгарија усвои декрет со кој се забранува испорака на оружје во Украина

t

Унгарија усвои декрет со кој се забранува испорака на оружје за Украина од територијата на нејзината земја, изјави премиерот Виктор Орбан.


„На седницата на Оперативниот штаб за национална безбедност ја проценивме целата ситуација и усвоивме уредба за забрана за испорака на оружје од територијата на Унгарија во Украина“, се вели во видео пораката на Орбан објавена на Фејсбук.


Погледете го обраќањето на Виктор Орбан на следниот линк: <a href="http://<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Forbanviktor%2Fvideos%2F1298730303980969%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true">http://<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Forbanviktor%2Fvideos%2F1298730303980969%2F&show_text=false&width=560&t=0″ width=”560″ height=”314″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” allow=”autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share” allowFullScreen=”true”></iframe>

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарија предлага ембарго на поморските пратки руска…

Унгарскиот министер за надворешни работи рече дека…

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Министерство за одбрана на Русија: Уништивме 12…

Соборени 10 украински беспилотни летала и пресретнати…