(Видео) Урнебесно – Сунце ти…: Додик го прекина пресот за да крене на лидерот на босанските Хрвати

t

Лидерот на СНСД и член на Претседателството на БиХ од редовите на српскиот народ Милорад Додик стана вирален хит на социјалните мрежи, но и на порталите во регионот, кога ја прекина прес-конференцијата по седницата на Градскиот одбор на СНСД во Бања Лук , кога наеднаш му заѕвони мобилниот телефон.

Додик им се обрати на присутните новинари кога првпат ја прекина врската. Тој им соопшти на медиумите дека разговара со Драган Човиќ, претседателот на ХДЗ БиХ, следуваше нов позиц, кога Додик решил да контактира со него.

– Драган, Мило е, жив си сонце ти…? – одговори Додик, а потоа рече дека му е жал што не бил со него да испие некој појалок.

Додик се интересираше што се случило на преговорите, кои пропаднале. Додик потоа го праша Човиќ дали во вторник доаѓа во Бања Лука, на специјална седница на Народното собрание на Република Српска, кога лидерот на Хрватите во БиХ треба да им се обрати на пратениците.

Човиќ накратко му рекол на Додик: „Се гледаме во вторник“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…