Објавено на:

(Видео) Успешно лансирана интерконтиненталнаtа ракета “Сармат”: Путин се пофали – “Сармат” нема пандан во светот, Русија е безбедна

t

Успешно лансирана ракета „Сармат“.

Од силосот од космодромот „Плесек“ успешно беше лансирана интерконтиненталната ракета „Сармат“.

Рускиот претседател Владимир Путин упати честитки за успешното лансирање и рече дека овој ракетен комплекс, кој нема пандан во светот, ќе ја обезбеди безбедноста на Русија.

Министерството за одбрана објави успешно лансирање на интерконтиненталната балистичка ракета „Сармат“ на космодромот Плесек.

„Сармат“ е најмоќната ракета во светот со најголем дострел на уништување цели.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

Москва: САД се на работ да станат…

Постојаната поддршка на Вашингтон за Киев за…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…