(Фото) Утринава пожар во Драчево: Се запали семејна куќа

t

Рано изутрина наместо утринското кафе, жителите на Драчево ги разбуди звукот на сирените.

Како што дознава Инфомакс во скопската населба Драчево се случил пожар во семејна куќа.

Пожарот се случил на улица Методиј Патчев од досега неразјаснети причини.

Среќна околност е што при пожарот нема повредени лица и нема поголема материјална штета , поради брзата реакција на противпожарната служба. Како што дознаваме пожарот го гаснеле 5 возила со 12 пожарникари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…