(Фото) Утринава пожар во Драчево: Се запали семејна куќа

t

Рано изутрина наместо утринското кафе, жителите на Драчево ги разбуди звукот на сирените.

Како што дознава Инфомакс во скопската населба Драчево се случил пожар во семејна куќа.

Пожарот се случил на улица Методиј Патчев од досега неразјаснети причини.

Среќна околност е што при пожарот нема повредени лица и нема поголема материјална штета , поради брзата реакција на противпожарната служба. Како што дознаваме пожарот го гаснеле 5 возила со 12 пожарникари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…

ДОМ на Конгрес на европските зелени: Морачанин…

Делегација на зелената партија ДОМ во состав:…

Османи: Видов недвосмисленост кај членовите на Владата…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета…

Едно лице е приведено: Детали за вчерашната…

Во полициска акциска контрола во угостителски објекти…

Османи тврди: Историската комисија со Бугарија не…

Најодговорно тврдам дека македонско-бугарско историска Комисија не…