Објавено на:

(Видео) Уште еден голем терористички напад во Израел – Непознат сторител отворил оган во кафуле

t

Уште еден терористички напад во Израел, во градот Рахат, непознат сторител влегол во кафуле и отворил оган.

Засега нема информации за загинати или повредени.


Израел е мета на зачестени терористички напади во изминатиот период.

Пред неколку дека се случи голем терористички напад во Тел Авив во кој загинаа најмалку 4 лица, а неколкумина еба повредени.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги…

Двајца млади британски државјани се уапсени во…

После 15 години Чавушоглу во посета на…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу в среда…

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден…

Израел го пријави првиот потврден случај на…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

Руски медиуми предупредуваат: Израел се подготвува за…

Израел се подготвува за војна со Иран.…