Објавено на:

(Видео) Уште едно надреално видео: Руски војник со гитара им одржа концерт на Украинците во Луганск

t

Градот Шчастие веќе неколку дена е под целосна руска контрола откако беа поразени украинските трупи од Луганскиот регион во Донбас.

По поразот на украинските трупи голем број руски војници поминаа низ градот Шчастие кој се наоѓа во луганската област.


Сепак еден им остави најголем впечаток на украинските граѓани кои со задоволство го следеа неговиот настап.

Руски војник со гитара и одлични вокални способности ги воодушеви присутните.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Приштина: Дојава за бомба во…

Дојави за бомба во зградата на Ректоратот…

Русија, Србија, Грција, Бугарија со различни желби:…

Твитерџијата "Демир" ги објави желбите и ставовите…

Слично на членот 5 во НАТО: ЕУ…

Шефот на ЕУ дипломатијата потврди дека доколку…

Димовски распали по Шарената револуција: Се што…

Поранешниот пратеник во македонското Собрание, Илија Димовски,…

Захарова: Нека влезат Финска и Шведска во…

Соединетите Американски Држави, принудувајќи ги Финска и…