(Видео) Французите го опколија седиштето на Фајзер – извикуваа убијци

t

Видеото снимено изминатиот викенд во Париз Франција покажува илјадници демонстранти кои го опкружуваат седиштето на Pfizer во главниот град на нацијата и извикуваат „убијци! во знак на протест против мандатите за вакцини.

Протестите беснеат во Франција долго време, а беа поттикнати од францускиот претседател Емануел Макрон, кој минатиот месец призна дека дел од неговата „стратегија“ за справување со Ковид e принудување на граѓаните да се вакцинираат.

Макрон ги даде коментарите во интервју за весникот Le Parisien, истакнувајќи „Што се однесува до невакцинираните, навистина сакам да ги нервирам. И ние ќе продолжиме да го правиме ова, до крај. Ова е стратегијата“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УАПСЕНИ СЕ УШТЕ ТРОЈЦА СРБИ, пренесува Канцеларијата…

Канцеларијата за Косово и Метохија соопшти дека…

Арсовска потврди: Славевски се потпишувал во име…

Трајко Славевски се потпишувал на списокот на…

(Во живо) Арсовска: И покрај сите опструкции…

Реализирани се преку 50% од проектите предвидени…

(Во живо) Мицкоски е способен за навреди,…

Кога гледате од која кујна доаѓаат сите…

ЕКСКЛУЗИВНО – Арсовска: Немам бугарско, имам чешко…

Трагично е некој кој има бугарски пасош…