(Видео) Фуркан “го пошљака” Тупанчески: На влезот од судницата во Идризово да пишува “Забранет влез за функционери на ДУИ”

t

Новинарот Фуркан Салиу денеска од министерот за правда Никола Тупанчески “побара” на влезот од новата судница во Идризово да пишува “Забранет влез за функционери на ДУИ”.

Салиу на Фејсбук го објави видеото од “сугестијата” кон Тупанчески.

“Во новата судница во Идризово фалеа две работи…

1. Знам на влезот: Забранет влез за функционери на Дуи

2. Барокна фасада” – напиша Салиу на Фејсбук.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Млад затвореник од Велес починал во затворот…

Вчера во 15.15 часот во СВР Скопје,…

“Траорен” говор на Ахмети: ДУИ е крвта…

Синоќа претседателот на Демократската унија за интеграција…

Сè уште трае истрагата за избеганиот затвореник…

Министерот за правда Никола Тупанчевски денеска изјави…

Затвореник избеган од „Идризово“ го убил човекот…

Полицијата денеска поднесе кривична пријава против Ф.У.…

Апасиев: Алијанса му прави кворум на ДУИ…

Лидерот на Левица и пратеник во македонското…