(Видео) Фуркан ЈАКО ГО ПОДБРА Таче: Па добро, не се мешајте, ок е… Премиер сте, што има да се мешате

t

19 службени возила за 19 километри асфалт…Вака ли ќе ги скратиме непродуктивните трошоци Премиеру?

Остај што десетина функционери се наредија во Маврово, па и Генералниот секретар на партијата сте го земале со себе.


А башка бевте на увид на градежните работи на пат кој што веќе требаше да биде завршен. 12 август 2021 ви е наведен како датум кога треба да завршат градежните работи.

И на крај, одговорот на секое прашање е: Јас не знам, јас лично не се мешам.

Па добро, не се мешајте, ок е… Премиер сте, што има да се мешате

(ФБ статус на новинарот Фуркан Салиу)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познат е новиот ковид биланс, бројот на…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Средба на Пендаровски со претседателот на Европскиот…

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со…

Левица: Во 19:00 часот се гледаме пред…

,,СОГРАЃАНИ, ПАТРИОТИ, МАКЕДОНЦИ - ПРОТЕСТИТЕ ЗА ОДБРАНА…

Арсовска ги испрати средношколците кои ќе учествуваат…

За прв пат македонски тим на средношколци…

Се плашат од народот? Францускиот предлог денеска…

Францускиот предлог нема да се најде на…