(Видео) Хаосот кај Ист Гејт продолжува: Заглавени се автомобили, автобус едвај поминува низ езерото

t

Силно невреме со пороен дожд, силен ветер и град го зафати Скопје попладнево, а градот буквално е во хаос, со поплавени улици и подвозници, откорнати дрвја и семафори и оштетени и заглавени автомобили.

Глетката не е различна ниту во близина на Ист Гејт Мол каде како шо може да видите на видеото во продолжение заглавени се неколку автомобили, а автобус на ЈСП едвај поминува низ езерото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…