(Видео) Хаосот кај Ист Гејт продолжува: Заглавени се автомобили, автобус едвај поминува низ езерото

t

Силно невреме со пороен дожд, силен ветер и град го зафати Скопје попладнево, а градот буквално е во хаос, со поплавени улици и подвозници, откорнати дрвја и семафори и оштетени и заглавени автомобили.

Глетката не е различна ниту во близина на Ист Гејт Мол каде како шо може да видите на видеото во продолжение заглавени се неколку автомобили, а автобус на ЈСП едвај поминува низ езерото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Се намалува истекот на Мавровското Езеро за…

Денеска, Центарот за управување со кризи за…