(Видео) ХАОС ВО БЕЛГРАД: Навивачите ,,удрија” по полицијата!

t

Првиот поголем инцидент за време на Европрајд се случи во паркот Караѓорѓе кога стотици навивачи го нападнаа полицискиот кордон. Припадниците на МУП возвратија со солзавец и гумени куршуми.

Непотврдени извори велат дека на друго место во градот има голема тепачка меѓу противниците на Еуропрајд и полицијата.

– Видеото погледнете го ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…