Објавено на:

(Видео) Хаос во Ерусалим: Повредени над 100 луѓе во џамијата Ал-Акса, третото по ред свето место за муслиманите

t

117 палестински демонстранти беа префрлени во болница откако израелската полиција реагираше на „десетици маскирани мажи“ кои маршираа кон џамијата Ал Акса во Ерусалим во петокот наутро – додека христијанските, еврејските и муслиманските фестивали се преклопуваат.

Според работниците на палестинската Црвена полумесечина, уште десетици биле повредени додека полицајците испукале гумени куршуми и шок боми откако била полицијата гаѓана со камења.

Судирот е резултат на тројца Палестинци кои беа убиени за време на израелските напади на Западниот Брег, по бранот терор во последните неколку недели, во кој загинаа 14 Израелци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…

Давид на Микеланџело прогласен за порнографија

Директорка на училиште во Флорида била принудена…