Објавено на:

(Видео) Хаос во Солун: Шкртаа по транспортери на НАТО – па се судрија со полицијата

t

Демонстрациите против испораката на оружје во Украина, организирани од Работничкиот милитантен фронт, се претворија во тепачка со органите на законот во Солун.

Демонстрантите беа снимени со бојадисување слогани против НАТО врз опремата на локалното пристаниште.

Според организаторите, уапсени се неколку лица меѓу кои и еден новинар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…

Давид на Микеланџело прогласен за порнографија

Директорка на училиште во Флорида била принудена…