Објавено на:

(Видео) Хаос во Франција: Земјоделците истурија ѓубриво пред владините згради – Се протестира поради поскапувањето на енергенсите

t

Продолжуваат протестите против поскапувањето на енергенсите во Франција, известуваат француските медиуми.

Земјоделците истоварија и запалија неколку приколки полни со ѓубриво, гуми и ѓубре пред владините згради.

Франција во последниот неколку недели е под постојан притисок поради многуте протести организирани во државата. Покрај протетсите на земјоделците во Франција се протестираше и против претседателските кандидати, после победата на Макрон се случуваа и крвави настани и судири на демонстрантите со полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова револуција: Французите ја запалија зградата…

Стотици илјади Французи протестираа денеска против пензиските…

ФРАНЦИЈА ПАРАЛИЗИРАНА: Народот се обедини и блокираше…

Демонстрантите лути на францускиот претседател Емануел Макрон…

(Видео) ФРАНЦИЈА ГОРИ: Макрон го предизвика гневот…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Макрон им се заинати на Французите: Нека…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Француската полиција “европски” уапси 101 демонстрант на…

Бројот на уапсени на демонстрациите во Париз…