Објавено на:

(Видео) Хаос изјава на Пушилин: Се ќе биде Русија, освен Косово, Косово е Србија!

t

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека Србите се Руски браќа и дека ги гледа неправдите и притисоците врз Србија поради блиските односи со Русија.

На прашање за Косово тој истакна дека се ќе биде Русија, освен Косово, бидејќи Косово е Србија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маските се враќаат во Македонија, комисијата за…

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок…

Блинкен се пожали: Русија секојдневно врши воени…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја…

Беџети: Груевски може да се врати кога…

Груевски може кога сака да се врати,…

Белата куќа му порача на Киев: „Сè…

САД им дадоа на Украинците се што…

Ковачевски-Ескобар: Потребна е уште една државничка одлука…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…