Објавено на:

(Видео) Хаос изјава на Пушилин: Се ќе биде Русија, освен Косово, Косово е Србија!

t

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека Србите се Руски браќа и дека ги гледа неправдите и притисоците врз Србија поради блиските односи со Русија.

На прашање за Косово тој истакна дека се ќе биде Русија, освен Косово, бидејќи Косово е Србија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…

Притисок врз Ердоган: Турција да го направи…

Француската министерка за надворешни работи, Катрин Колона, вели…

Бугарски режисер ги попари неговите: Спорот со…

Не можам да ги разберам немирите околу…

Шумахер вода може да му носи: Возач…

Министерството за внатрешни работи информира дека во…

Во автомобил собрале 24 мигранти: Приведени криумчари…

На 25.06.2022 околу 10:20 часот на магистралниот…