Објавено на:

(Видео) Хаос на аеродромот во Тел Авив: Кога полицијата видела што носат во куферот настанал вистински пекол, луѓето панично бегаат

t

На туристи од САД, кои во својот багаж носеле и неексплодирана граната, им било дозволено да се качат во авион, по претресување од страна на безбедносниот персонал, соопшти управата на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, пишува „Џерузалем пост“.

Американското семејство предизвикало тревога поради бомбата на главниот израелски аеродром, кога на безбедносните службеници им ја пријавиле неексплодирана граната, пронајдена за време на посетата на Голанската висорамнина и спакувана за враќање, соопштија властите.

На видеото, што се појави на социјалните мрежи, може да се види како патници во паника бегаат низ аеродромската зграда на „Бен Гурион“.

Според управата на аеродромот, едно лице е хоспитализирано поради повреди, добиени при обид да побегне низ движечката лента за багаж.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…