Објавено на:

(Видео) ХАОС на патарината: Полицијата не ги пушти навивачите на “Шкупи” во Тетово

t

Фановите на Шкупи, популарните „Шверцери“ по се изгледа дека нема да присуствуваат на стадионот под Шара и да ги бодрат своите миленици на мечот со Шкендија, кој започнува во 17 часот.

Имено, на барање на тетовскиот клуб фановите на Шкупи се блокирани на патарина кон Тетово, по што тренерот Гоце Седлоски излезе од автобусот и ги смируваше револтираните фанови од Чаир.

Видеото погледенете го на следниов линк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Тетово: Пронајдена марихуана и приведено…

На 16.08.2022 во 11.20 часот полициски службеници…

Тетово “лета”: Изречени 149 санкции за брзо…

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (14…

СВР Тетово заедно со спортските клубови ќе…

Претставниците на повеќе спортски клубови од гостиварскиот…

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…