(Видео) Хаос на улиците во Виена откако Руси прекршија од ќотек Украинци

t

На социјалните мрежи се појави видео од улиците на Виена на кое, како што се објаснува во описот на видеото, се гледа дека има крвава тепачка меѓу Руси и Украинци.

Загрижениот граѓанин вели дека не знае што се случува и дека сите гледаат а никој не помага да се спречи тепачката.


По тепачката повредениот останува да лежи на улицата.

Погледнете го видеото на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…

Украинците во Македонија продолжуваат да се жалат:…

Здружението на Украинци во Македонија не е…

Драма во скопски Центар: Соседи се тепале…

Жител на Центар вчера нападнал негов сосед…

Коментар на “Дојче веле”: Русите по природа…

Можеби секој народ има способност одвреме-навреме да…

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…