Објавено на:

(Видео) Хеликоптер на армијата на БиХ се сруши за време на вежба

t

За време на обуката на припадниците на бригадата на воздухопловните сили и воздушна одбрана на БиХ, на полигонот кај Високо паднал хеликоптер.

Министерството за одбрана на БиХ соопшти дека во хеликоптерот имало четири членови, а за среќа никој не е повреден.


– Има видливи оштетувања на хеликоптерот, се додава во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хеликоптер на армијата на БиХ се…

За време на обуката на припадниците на…

Невреме во Босна: Откажани летовите од аеродромот…

Поради лошото време откажани се некои летови…

(Видео) Како руски хеликоптер уништува опрема на…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

(Видео) Фасцинантно и застрашувачко: Како руската војска…

Руската армија објави видео инсерти снимани за…

Борис Џонсон ја спореди Украина со Босна:…

Британскиот премиер Борис Џонсон вели дека е…