(Видео) Херои: Пожарникарите во лавовска битка да спасат дом во Скопје

t

Во моментот се одвива херојска битка на скопските пожарникари за спас на дом и покуќнината во централното градско подрачје на Скопје.

Имено според информациите од нашите читатели, пожарот се одвива на улица Ѓуро Ѓоновиќ во скопската населба Маџар Маало.

Како што напоменавме 10-тина пожарникари и 4 возила водат лавовска битка за да го спасат овој дом.

Според нашите информации нема повредени, а причинета е материјална штета на семеен дом.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…