(Видео) Херои: Пожарникарите во лавовска битка да спасат дом во Скопје

t

Во моментот се одвива херојска битка на скопските пожарникари за спас на дом и покуќнината во централното градско подрачје на Скопје.

Имено според информациите од нашите читатели, пожарот се одвива на улица Ѓуро Ѓоновиќ во скопската населба Маџар Маало.

Како што напоменавме 10-тина пожарникари и 4 возила водат лавовска битка за да го спасат овој дом.

Според нашите информации нема повредени, а причинета е материјална штета на семеен дом.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По реакцијата на Пенушлиски делото „Галичник“ симнато…

На барање на познатиот македонски сликар Илија…

Загриженост во НАТО: Ѕверот сака да ја…

НАТО вети дека ќе им помогне на…

Косово испраќа војници на Фолкландските Острови

Собранието на Косово ја усвои одлуката за…

Брука: Наместо да спроведува ред, полицаец се…

Полицаец физички нападнал друг полицаец во објект…

Умираме како нација: Негативен природен прираст во…

Во третото тримесечје од 2022 година, во…