Објавено на:

(Видео) Хорор во Кабул: Во експлозија во џамија загинаа најмалку пет лица

t

Талибанците ја потврдија експлозијата во џамијата во Кабул – десетици се повредени , најмалку петмина се пријавени како загинати.

Засега нема информации за причините за нападот на џамијата, ниту некој презема одговорност за истиот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата на нозе: Напад со експлозивна направа…

Експлозивна направа е фрлена синоќа околу 23…

(Видео) Си лабавеше на плажа, а потоа……

На социјалните мрежи се појави видео од…

Нападната воена база во која има американски…

Најмалку пет проектили денеска погодија голема ирачка…

(Фото) Хаос во Мелитопол: Страшна експлозија ги…

Силна експлозија одекна во центарот на Мелитопол,…

(Видео) Хорор во Кабул: Во експлозија во…

Талибанците ја потврдија експлозијата во џамијата во…