Објавено на:

(Видео) Хорор во Мадрид: Експлозија направи хаос во центарот на градот, насекаде има рушевини

t

Силна експлозија го потресла центарот на Мадрид, при што се оштетени три ката од зграда во луксузениот дел од градот – Саламанка.

Засега не се знае дали има повредени или настрадани, а локалните медиуми наведуваат дека меѓу урнатините има затрупани луѓе.

Во близина на местото на експлозијата има две училишта.

Во јануари минатата година, во една зграда во Мадрид се случи експлозија во која загинаа четири лица, а 10 беа повредени, а дел од зградата се урна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Парови се разведуваат но продолжуваат да живеат…

Становите во Мадрид се се поскапи и…

(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат…

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот…

(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

(Видео) Детали за експлозијата во Истанбул: 4…

Според првите извештаи, четири лица го загубиле…

Страшна експлозија во Истанбул: 11 лица се…

Единаесет лица се повредени во експлозија во…