(Видео) Цар – Џамбазов им запеа на Петков и Трифонов: Партиџано, тоа сме ние, вие сте тие другите!

t

На вчерарашниот настап на „Виноскоп“ Игор Џамбазов им испрати „поздрав“ на неговиот бугарски колега Слави Трифонов, најгласниот во негирањето на Македонија и бугарскиот премиер Кирил Петков.

Пеејќи ја преработката на „Бела Чао“ шоуменот ги спомена и Красимир Каракачанов и Бојко Борисов и им испрати порака дека ние бевме партизани, а тие беа оние другите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Идризово веќе имало успешно бегство преку…

Група затвореници во скопскиот затвор „Идризово“ се…

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…