Објавено на:

(Видео) Цвеќиња, знамиња и солзи: Неверојатен пречек на војниците на баталјонот “Сомалија” во нивните домови

t

Раша Тудеј објави ексклузивно видео од излезот на тенковската колона на јуришниот баталјон „Сомалија“ од Мариупол.

На видеото може да се забележи огромна колона оклопни знамиња и голем број војници со знамиња кои се враќаат дома.

Војниците кои се вратија дома во Доњецк беа пречекани со цвеќиња и знамиња.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доњецк: Соледар е потполно ослободен и под…

Штабот на територијалната одбрана на Доњецката Народна…

Пушилин најави жестока офанзива? По ослободувањето на…

Вршителот на должноста шеф на Доњецката Народна…

Украинската војска “божиќно” го гранатираа Доњецк

Властите во самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР)…

УКРАИНЦИТЕ СО ХИМАРС ГО НАПАДНАА РЕГИОНОТ МАКЕЕВКА…

Вооружените сили на Украина го нападнаа местото…

Украинците признаа: Загинаа над 93.000 наши војници

Украинските власти објавија дека од почетокот на…