(Видео) Целата снимка од инцидентот кај Мавровка: Како групата од плоштадот Скендербег ги нападна демонстрантите со пиштоли и камења!

t

На социјалните мрежи се појави целото видео од инцидентот кај ТЦ Мавровска на кое се гледа целиот инцидент.

Додека демонстрантите поминуваат под Плоштадот Скендербег, групата од петнаесетина Албанци довикува од горе по што се симнуваат и почнуваат да ја провоцираат толпата.

Потоа се слуша пукање од пиштол и се гледа како се мава со камења кон демонстрантите.

Погледнете го видеото од настанот на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

(Фото) Еве уште еден од тепачите на…

Денеска за време на "прославата" по повод…

Приведен уште еден од пукачите кај Мавровка

Вчера од страна на Единица за насилен…

Таравари: Инцидентите кај Мавровка беа испровоцирани од…

Градоначалникот на Гостивар и потпретседател на Алијанса…

Се враќа старата маршута на протестот: Денеска…

Организаторите на протестот соопштуваат дека денеска, 12.07.2022…