Објавено на:

(Видео) Цивили не се ни за молотов коктел, а камо ли за пушка: Украинци нападнаа тенк ама им се запали колата

t

Пред неколку денови Армијата на Украина на социјалните мрежи објави упатства како се прават молотови коктели и повикаа сите цивили да се заштитет со користење на истите.

Овие Украинци се обиделе да нападнат руски тенк со молотов коктел, но очигледно упатствата од Армијата не биле доволни за обука за правилно користење на експлозивот.

При нападот нивното возило се запали.

Погледнете го видеото цо продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц бара светот да се обедини околу…

Германскиот канцелар Олаф Шолц остро ја нападна…

Трансџендер портпаролот на територијалната одбрана на Украина…

Трансџендер портпаролот на територијалната одбрана на Украина…

(Видео) Опасна реклама од министерството за одбрана…

„Ќе се вратиме во Киев“, вели војникот.…

(Видео) Уапсен трговец со деца призна дека…

Во видео признанието на уапсениот трговец со…

Бајден од ОН го повика светот да…

Претседателот Бајден во обраќањето на Генералнот собрание…