(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат во Солун: ИМАЛО И ЕКСПЛОЗИЈА!

t

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот конзулат во Солун, полицијата изврши контролирана експлозија, јавуваат грчките медиуми.

До Генералниот конзулат на Русија во Солун бил фрлен сомнителен пакет, поради што полицијата ја блокирала улицата и извршила контролирана експлозија, по што било утврдено дека во пакетот нема ништо опасно.

„Непознат средовечен маж, со капа на главата и слушалки, поминал покрај конзулатот и фрлил црн пакет на кој пишувало „Руски свет““, соопшти с. г. Генералниот конзул Јулијан Гајфутдинов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат…

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот…

На денешен ден пред 114 години во…

На денешен ден во 1909 година, во…

(Видео) Детали за експлозијата во Истанбул: 4…

Според првите извештаи, четири лица го загубиле…

Страшна експлозија во Истанбул: 11 лица се…

Единаесет лица се повредени во експлозија во…

Возачот го извлекувале пожарникари: МНР со детали…

Според информација добиена од генералниот конзулат на…