(Видео) Член на СДСМ кој требаше да гостува во Тешки муабети исчезна два дена пред емисијата

t

Во најновата епизода на емисијата Тешки муабети со Милош Милошевски и Јанко Илковски на Инфомакс како гостин требаше да се појави истакнатиот член на СДСМ и поранешен шарен револуционер, Душко Млекарот.

Откако беа договорени сите детали, веќе втор ден Душко е недостапен за нашата редакција.

Се надеваме дека Душко е добро, дека не е врзан некаде, во премиерската вила, како што се наоѓаше Кастриот Реџепи.

Инаку, се работи за човек којшто ина организирано некаде околу 300 протести против владата на ВМРО-ДПМНЕ.

Истакнат член на СДСМ, човек којшто во моментов се плаши кога неговите се на власт, да се појави пред камера.
Тоа зборува доволно за демократијата и слободата на говорот во Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Добро утро со Инфомакс: Што е подобро-…

Кафето е еден од најпопуларните пијалаци во…

Добро утро со Инфомакс: Шест видови храна…

Доколку не сте утринска личност, будењето рано…

Добро утро со Инфомакс: Пет најдобри утрински…

После водата, чајот е вториот најпродаван пијалак…

(Видео) Нацев: На Балканот не се очекува…

По денешната ескалација на Украинската криза, во…