Објавено на:

(Видео) Човек преживеа директен удар од гром

t

Чувар на фирма во Индонезија преживеа директен удар на гром.

Во несреќата тој се здобил само со изгореници на рацете. Мажот бил хоспитализиран неколку дена, а потоа бил отпуштен на домашно лекување. Се претпоставува дека бил погоден од гром бидејќи во рацете држел вклучена радио-станица.
Видеото може да го погледнете тука.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Гром удри во зграда во близина…

Силно невреме денеска го зафати Велес. Гром…

ГРОМ не ги прифаќа резултатите од пописот:…

СООПШТЕНИЕ Граѓанската опција за Македонија ГРОМ ги…

ГРОМ ја осуди воената агресија на Русија…

Граѓанската опција за Македонија - ГРОМ, соопшти…

Пренџов: СДСМ и ДУИ бегаат од дебата…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…