Објавено на:

(Видео) Чудно видео објави американската команда за псиолошко војување! – духот во машината

t

Американската команда за психолошко војување вчера на Твитер објави прилично чудно видео со наслов „Духот во машината“.

„Можеме да измамиме, убедуваме, менуваме… psywar.

Неодамна, Министерството за домашна безбедност формираше одбор за да се спротивставување на „дезинформациите“ од странство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитриевски: Не ми пречи Бугарите да бидат…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во…

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…