Објавено на:

(Видео) Чудно но вистинито: Се одржа антируски протест во Белград

t

Раша тудеј објави видео од Белград каде што денеска се одржа антирускиот митинг.


Демонстрантите се осврнаа и на неодамнешната изјава на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во Давос дека е невозможно Србија да воведе санкции кон Руската Федерација, исто така се протестира против руската агресија и убивањето на цивили.

Коментар за протестот даде еден од минувачите кој е проруски настроен и објаснува дека Русија има причина за специјалната воена операција, ги споменува масакрите на населението во Донбас во 2014 година и вели дека протестот нема смисла.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо невреме ја зафати Србија

Невреме ја зафати Србија, па така на…

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

Пензиониран српски дипломат: САД лажат, не помагаат,…

Лажното застапување на Америка: Не сакаат дијалог…