Објавено на:

(Видео) СЕКОГАШ ИМА НАДЕЖ: 12 годишно момче спасено по 182 часа, спасувачите слават!

t

По 182 часа од урнатините во Хатај е извлечено 12 годишно момче.

Откако било спасено, момчето Кан било пренесено во болница.

Спасувачките тимови и натаму се на терен и се обидуваат да спасат што е можно повеќе животи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фон дер Лајен се умилкува: ЕУ сакала…

ЕУ не ја гледа Кина само како…

Д-р Колевска: Откриен е тест со кој…

„Сега имаме најнова имунотерапија, со која се…

Бајден се плаши!? Не дозволувајте да победи…

Бајден го одржа говорот додека САД планираат…

Интер го декласира Удинезе и се врати…

Фудбалерите на Интер одиграа феноменално и вчера,…

Македонија ЃП: Време е за оставки!

Сè уште не се смируваат страстите по…