Објавено на:

(Видео) Шокантна снимка од Австралија Опен: Јасно е зошто Медведев е огорчен – Врати се во Русија и други срамни провокации се слушаа на теренот

t

Рафаел Надал направи епски пресврт и го совлада Данил Медведев по речиси пет и пол часа игра (3:2) и со тоа стигна до својата 21. Грен слем титула во кариерата.

Натпреварот го одбележа скандалозното однесување на публиката на стадионот Род Лејвер, која направи се за да го поремети рускиот ас во текот на мечот. Русинот беше огорчен по мечот, поради се што се случуваше на трибините.

На социјалните мрежи се појави видео на кое јасно се гледа зошто Данило огорчен ја напушти Австралија.

По секоја негова грешка се слушаше аплауз, постојано беше прекинуван меѓу првиот и вториот сервис, беше прозиван, провоциран… Во еден момент некој гласно извика: „Врати се во Русија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ќе тренира 15.000 украински војници и…

Земјите-членки на Европската унија се договориле што…

Најнова вест: И БРЗАТА ПОМОШ НЕ МОЖЕЛА…

Вечерва починала жена во строгиот центар на…

Во период на криза нема време за…

Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи во емисијата…

Вучиќ до амбасадорот на Украина: Погрешен момент…

Коментирајќи ја изјавата на украинскиот амбасадор во…

Гвардиола ја откри главната разлика помеѓу Халанд…

Ерлинг Браут Халанд не запира со голови…