Објавено на:

(Видео) Шокантна снимка од Украина: Руски авиони погодија станбена зграда, деца вриштат во позадина

t

Војната е гнасна работа за која цената секогаш ја плаќаат невини луѓе.

Војната во Украина не е ништо поразилична, а од Украина во секој момент пристигнуваат шокантни снимки.


Последната која вирално се шири на интернет е од руски авион кој испалува ракета директно во станбена зграда.

Погледнете како изгледа сето тоа:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британски доброволец во Украина: Тоа беше самоубиствена…

Новинарот на Телеграф разговарал со британски платеник…

Додека Шверцери славеле титула, Комити им го…

Бурен навивачки викенд имаше изминатиов викенд во…

Нова закана од Москва: Шведска и Финска…

Рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков…

Конечно се докажа дека се мести Евровизија:…

Викендов се одржа 66. Избор за песна…

Маричиќ денеска ќе учествува на седмиот годишен…

Заменик претседателот на Владата ќе биде говорник…