Објавено на:

(Видео) ШОК за македонските фудбалери: Грузија води со 2:0

t

Репрезентацијата на Грузија стигна до двојна предност на арената „Тодор Проески“, откако одлично влезе во вториот дел од средбата. Избраниците на Благоја Милевски не ги искористија своите шанси, па ги стигна спортската казна. 

Ако првиот погодок на Зивзиваѕе беше добро сработена акција, вториот беше ремек рело на Квича Кваратшкелиа. Течеше 62. минута од средбата, а фудбалерот на Динамо Батуми даде ефектен гол. Со одличен удар и помош од старивата, Димитриевски вторпат беше матиран. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: “Северна Македонија деновиве е претворена во…

„Северна Македонија деновиве е претворена во центар…

Мирот, стабилноста и безбедноста се осигурани за…

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ,…

Значи не постоеле?! Македонскиот дел од Комисијата:…

По објавените решенија на Заедничката мултидисциплинарна комисија…

Бугарија будно следи: Засега немало да се…

Софија ги регистрира критиките во македонската јавност…