(Видео) Што знае дете што е цврста градба: Како Богоев се фалеше со градинката чиј кров падна викендов?

t

Таванот од градинката “Мајски цвет” викендов паднал, соопшти на Фјесбук Антонио Милошоски кој објасни дека за среќа во настанот нема повредени бидејќи во моментот кога кровот се рушел немало присутни во градинката.

На Твитер се појави видео од поранешниот градоначалник на Карпош, Стефан Богоев, кој објаснува дека на местото на монтажната барака сега има цврста градба која е енергетски ефикасна.

Твитерџиите го споделуваат видеото и коментираат “Од кај знае дете што е цврста градба”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Божиќно пocлание на г.г. Стефан: Да подариме…

Божјата љубов кон нас се покажа во…