Објавено на:

(Видео) ЃАКОВО ЗАВИЕНО ВО ЦРНО – свеќи се палат за последен поздрав на Тот, неговите тамошни пријатели шокирани во солзи раскажуваат каков другар бил

t

Ѓаково жали за прерано починатиот ракометар Денис Тот, градот се подготвува за последниот негов поздрав.

Пред спортската сала каде тој ги започнал првите почетоци деновиве се палат свеќи и се остава цвеќе, објави „dnevnik.hr“.

-Секогаш за време на паузите кои ги имаше за време на летото доаѓаше во Ѓаково, тренираше дополнителни тренинзи и со сите секогаш редовно се поздравуваше и бил скромен, вели некогашниот негов тренер Даниел Шпехар.

Неговиот пријател и поранешен играч Кристиан Ексеричиќ вели дека Денис бил вистински пријател и секогаш бил искрен со него.

-Беше секогаш позитивен, беше многу талентиран за ракометот, вели тој.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Шокиран е и неговиот пријател и соиграч Домагој Перлиќ кој вели дека секогаш бил спремен за шеги и смеење.

-Беше посебен и човек и вистински спортист, никогаш не бил човек кој предизвикува инциденти, тврди тој.

Трагично починатиот ракометар инаку ќе биде погребан денеска во 15 часот во родниот град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…

(Фото) Има ли некој кој не ја…

Јапонските цреши и липите секогаш се синоним…

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…

Битиќи за ТВ Стар: Во 2023 ќе…

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата,…

Општина Карпош ќе доделува субвенции за купување…

Со вкупен фонд од 700.000 денари кои…