Објавено на:

(Видео) Ѓоковиќ испрати сочни пцовки кон дел од навивачите во Мелбурн 

t

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен има предност од 2-0 против Гркот Стефанос Циципас.

Иако во финалето константно водеше, Ѓоковиќ влезе во еден нервозен период во вториот сет. Причината за тоа беше однесувањето на публиката, која го свиркаше и му пречеше во обид да го промени текот на мечот. По освојувањето на еден од клучните гемови, српскиот тенисер одговори со сочни пцовки, кои беа насочени кон дел од навивачите.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…