(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да гради 28 катница, јас или ти и Икец?!

t

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели дека лично ќе ги преброи сите згради вцртани за осум и пол години во Карпош и дека бројката нема да ги надмине тие 50 згради планирани да се изградат во Дексион.

Дополнително го прашува Мицкоски кој сакал да гради 28-катница, Јакимовски или Мицкоски со Икацот?

– Видовте ли зошто Христијан Мицкоски ја раскина коалицијата со мене? Не можел да ме поддржува во бетонизацијата на Карпош.

Ај да кажеме не се слагаме во нешто, имаме различни ставови, мислења, а сега да го прашам.

Кој сакаше да гради 28-катница? Јас или ти заедно со “Икацот”?

Значи покрај тоа што сакаше да градиш 28-катница, како бе во Ѓорче Петров носиш план со 50 згради од кои најголем дел се 17-катници? Како Ѓорче може да се бетонзира? Еден објект е за тебе бетонизација, а граѓаните на Карпош немаат потреби.

Јас лично ќе ги следам сите планови што ќе се носат отсега, што ќе се гласаат. Јавно ќе го прозивам затоа што тоа ќе го гласаат неговите советници, јас ќе ги пребтојам сите згради што се вцртани за осум и пол години и тешко дека ќе ги надминеме тие 50 што тие ги вцртуваат во само еден план, вели Јакимовски

ЛИНК од емисијата во живо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…