Објавено на:

(Видео) Ја криел под хауба: Скопјанец уапсен со пакет марихуана

t

Вчера околу 23.45 часот на ул.„Словенечка“ во Скопје, по претходно добиени сознанија и преземени мерки, полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи го лишиле од слобода Р.П.(37) од Скопје.

При преглед во неговото возило „фиат браво“ со скопски регистарски ознаки, под хаубата било пронајдено и одземено едно пакување со околу 350 грама марихуна.

Против Р.П. по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Три години членство на НАТО, обезбедена безбедност…

На денешен, пред три години државата, предводена…

Јужнокорејската армија тврди дека Северна Кореја истрела…

Северна Кореја денеска истрела две балистички ракети…

Масовен штрајк на синдикатите го Германија, сообраќајот…

Во Германија денеска ќе се одржи најмасовниот…

Трамп: Ќе ја завршам војната во Украина…

Поранешниот американски претседател и можен републикански претседателски…

(Видео) Македонската публика се расплака од емоции…

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна…