Објавено на:

(Видео) Јокиќ во свој стил, пристигна на коњ!

t

Никола Јокиќ, српскиот кошаркар од редовите на Денвер Нагетс и официјално вторпат по ред е прогласен за најкорисен МВП-играч на сезоната во НБА.

Србинот доби и изенадување во Сомбор каде имаше прослава за успехот, а тој пристигна во свој стил – на коњ.

Јокиќ им се придружи на Карим Абдул-Џабар, Јенис Антетокумбо, Лери Бирд, Вилт Чембрлен, Стиф Кари, Тим Данкан, Леброн Џејмс, Меџик Џонсон, Мајкл Џордан, Мозес Мелоун, Стив Неш и Бил Расел со повеќе МВП признанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голден Стејт се врати на НБА тронот

Голден Стејт продолжува да пишува историја и…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Великани на спортот: НБА кошарка и Формула…

Великани на спортот(3.) НБА кошарка Денес нешто…

Бостон со водство во серијалот со Голден…

Бостон славеше во третиот натпревар во финалето…

Голден Стејт го победи Бостон и израмни…

Голден Стејт ноќеска на домашен терен го…