Објавено на:

(Видео) ЈСП е во огромни долгови, но ги скративме енормно непродуктивните трошоци – Се движиме кон бесплатен јавен превоз, вели Арсовска

t

Градот го дотира, го помага ЈСП кое е во огромни долгови, скратени се сите неопходни трошоци, истакна градоначалничката Данела Арсовска во денешната епизода на “Наше Скопје”.

– Претпријатието ЈСП е во огромни долгови, ама се скратени сите неопходни трошоци.


Градот го дотира ЈСП, тоа може да кажеме дека е мерка за граѓаните да не почувствуваат поскапување, односно да не се зголеми цената на билетот.

Порано ЈСП ненаменски ги трошело средствата и ќе видиме што ќе покаже ревизијата.

Само 140 автобуски беа функционални за време на мандатот на претходниот градоначалник и тогаш никој не се бунеше и не правеше хајка, сега е скоро двоен бројот на автобуси. Не дека нешто е совршенотуку се работи да биде подобро и ќе биде подобро, вели Арсовска.

Следете ја емисијата на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=2096931783818491&notif_id=1652642136664662&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Работиме на план за рециклирање во Скопје!

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…